Systemy biometryczne - zastosowania


Systemy kontroli dostępu

Współczesne realia biznesowe wymagają od przedsiębiorstw stosowania inteligentnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa zapewniających pełną ochronę posiadanych zasobów zarówno materialnych, jaki i niematerialnych. Implikuje to konieczność opracowania oraz zastosowania polityki bezpieczeństwa, której jedną z istotnych części są pozycje dotyczące kontroli dostępu fizycznego/logicznego - określające prawidłowość dostępu do określonych zasobów przez autoryzowane osoby. W celu osiągnięcia tych celów firmy, czy instytucje instalują systemy kontroli dostępu składające się z urządzeń i/lub oprogramowania oraz wdrażają procedury mające za zadanie identyfikację osób. Kontrola dostępu znajduje zastosowanie nie tylko wśród wielkich korporacji, ale także wśród małych przedsiębiorstw zatrudniających po kilka, kilkanaście osób. Często systemy te stosuje się do zabezpieczenia pojedynczych pomieszczeń, takich jak magazyny czy serwerownie. Systemy kontroli dostępu stosuje się także na imprezach masowych, wyciągach narciarskich, a nawet na płatnych parkingach.


Systemy obsługi medycznej

W procesie świadczenia usług leczniczych istnieje potrzeba identyfikacji pacjenta ze względu na przepisy prawne jak również ochronę zdrowia. Każda z tych potrzeb ma swoje uzasadnienie zarówno wobec konieczności zapewnienia fizycznego bezpieczeństwa np. w szpitalach, jak również wobec obowiązku ochrony wrażliwych danych pacjentów, takich jak informacje o stanie ich zdrowia. Rozwiązania proponowane przez naszą firmę wychodzą naprzeciw tym potrzebom, umożliwiając z jednej strony bezpieczną identyfikację pacjenta, a z drugiej obniżenie kosztów i poprawę bezpieczeństwa danych pacjenta, zachowując jednocześnie ich ochronę w każdym momencie i miejscu.

 


Systemy infrastruktury krytycznej

Ochrona infrastruktury krytycznej jest niezwykle ważną częścią zintegrowanego programu bezpieczeństwa wewnętrznego. Zabezpieczeniom podlegają taki obiekty jak: elektrownie, wodociągi, kopalnie, banki, centra przetwarzania danych, zabytki, obiekty rządowe i administracji rządowej, ambasady i konsulaty. Wysoka wiarygodność i niezawodność systemów biometrycznych doskonale sprawdza się nawet w najbardziej wymagających realizacjach, dlatego to biometria staje się obecnie najbardziej zaufaną metodą identyfikacji.

 

 

 

Systemy dla banków

Rozwiązania biometryczne znajdują szerokie zastosowanie w bankowości oraz firmach inwestycyjnych. Sektor finansowy inwestuje w technologie biometryczne umożliwiające dokładną identyfikację zarówno pracowników, jak i klientów w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Z uwagi na szybki rozwój usług internetowych i płatności za pośrednictwem Internetu, zwiększa się zapotrzebowanie banków na ograniczenie oszustw i przywrócenie zaufania użytkowników do tego typu usług. W odpowiedzi na te wyzwania firma oferujemy pełną gamę silnych narzędzi uwierzytelniania do zarządzania cyfrową tożsamością użytkowników. Udostępniamy rozwiązania łączące karty inteligentne i czytniki biometryczne niezbędne do ochrony wszystkich rodzajów transakcji elektronicznych: online, subskrypcji, przelewów, podpisów umów, płatności, itp.


Systemy dla imprez masowych

Nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych z kwietnia 2010 roku nakazuje wprowadzenie na stadionach piłkarskich jednolitego elektronicznego systemu identyfikacji osób. Mają być w nim gromadzone takie dane jak: imię, nazwisko i PESEL lub numer dokumentu tożsamości. Bez monitoringu stadionu i jego otoczenia oraz systemu elektronicznej kontroli biletów połączonej z rejestracją uczestników imprezy przy wejściu nie odbędzie się żaden mecz zawodowej ligi piłkarskiej. Kupujący bilet będzie musiał okazać dokument tożsamości. Jeśli okaże się, że otrzymał tzw. zakaz stadionowy, transakcja nie będzie możliwa. Weryfikacja osób wchodzących to z kolei kłopot logistyczny. Dlatego opracowuje się systemy elektronicznej kontroli biletów, która ma pozwalać sprawnie wpuszczać na stadion dużą liczbę osób.