Thales TEOPAD


Zunifikowane pod względem systemowym smartfony i tablety pozwoliły biznesowi wkroczyć w erę realnej mobilności. Udowodniły one swoją przydatność w rękach menadżerów i szeregowych sprzedawców. Dzięki dedykowanym aplikacjom i ulokowaniu zasobów firm w rozwiązaniach typu cloud (dane umieszczone w chmurze), pracownicy mają dostęp do poczty, materiałów i narzędzi sprzedażowych w każdym miejscu na ziemi.

TEOPAD from L-kwadrat PR&Multimedia on Vimeo.

Mobilna rewolucja IT dokonująca się w przedsiębiorstwach zwiększa ich efektywność. Rodzi jednak szereg problemów, z których najpoważniejszym jest zapewnienie bezpieczeństwa gigantycznej ilości informacji biegnących z i do urządzeń mobilnych. Każda „końcówka” systemów korporacyjnych to potencjalne źródło przecieków oraz dla hakerów i konkurencyjnych firm.

TEOPAD jest rozwiązaniem chroniącym informacje wrażliwe i zawodowe (korporacyjne) przetwarzane przez urządzenia mobilne i jednocześnie umożliwiającym bezpieczne korzystanie z aplikacji o charakterze rozrywkowym, edukacyjnym i społecznościowym. Dzięki jego unikalnej architekturze, możliwe stało się wydzielenie dwóch odseparowanych „obszarów” działania tabletu lub smartfona. Obszar „prywatny” funkcjonuje tak jak każdy zwyczajny system Android. Chroniony obszar „bezpieczny” korzysta z wydzielonego i szyfrowanego kanału VPN, za pośrednictwem którego użytkownik uzyskuje dostęp do danych i aplikacji firmowych.

TEOPAD to w pełni bezpieczne i wydajne środowisko pracy uruchamiane jako aplikacja dostępna z poziomu ekranu startowego. Struktura Rozwiązani umożliwia jego łatwą integrację z istniejącą infrastrukturą teleinformatyczną firmy.Pliki do pobrania