CompuWall


CompuWall jest firewallem pracującym z poziomu aplikacji, zarządzanym poprzez internet, zaprojektowanym w szczególności aby chronić wrażliwe sieci. Ochrania on przejścia pomiędzy poszczególnymi segmentami sieci poprzez ich fizyczne odizolowanie.  

CompuWall jest firewallem bez ograniczeń ze względu na ilość użytkowników chronionych przez CompuWall. Maksymalna przepustowość jest uzależniona od wykorzystanej platformy sprzętowej. Klient może zdecydować w zależności od wymaganej przepustowości – od wykorzystania standardowego komputera w niewielkiej sieci, aż do dużego systemu serwerowego, wymagającego przepustowości rzędu setek Mbps.

CompuWall łączy w sobie wysoki standard bezpieczeństwa z wysoką wydajnością. Dzięki temu świetnie nadaje się dla małych i średnich organizacji, jak również do połączeń z większymi spółkami, w których część infrastruktury jest chroniona niezależnie od centralnej infrastruktury IT.

Interfejs zarządzania jest intuicyjny w obsłudze przez administratora poprzez uproszczenie pierwszych operacji i konfiguracji CompuWallCompuWall może być sprawnie

 sterowany bez konieczności posiadania głębokiej wiedzy odnośnie szczegółów zabezpieczenia sieci. Konfigurowalne proxy są dostępne dla HTTP(S), FTP, Telnet, (E)SMTP, NNTP, POP3, Net8 oraz RTSP. CompuWall udostępnia specjalne opcje zapewniające bezpieczną autentykację użytkowników z wykorzystaniem telefonów komórkowych.    

Błędna konfiguracja jest praktycznie niemożliwa dzięki konsekwentnie realizowanej regule : „Wszystko co jest nie do końca dozwolone, jest ściśle zabronione”.

Wyjątkowe dla CompuWall jest umożliwienie połączenia open SSL, zintegrowanego rozwiązania chroniącego przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem, znajdującym się w strumieniu danych HTTPS. Jest to uzależnione od ustawionych przez użytkownika polityk bezpieczeństwa, jeśli ta opcja będzie wykorzystywana.

Coraz częściej da się zauważyć, że przedsiębiorstwa chcą wykorzystywać rozwiązania typu All-in-Solutions do połączenia z siecią Internet. Pomimo, że Compumatica doradza oddzielne systemy do osobnych zadań w wysokiej klasy sieciach, wdrożyła jednak „na życzenie niektórych klientów” antywirusa i filtrowanie zawartości w CompuWall. Standardowo zaimplementowane poprzez darmowe oprogramowanie CLAM-AV (www.clamav.net).

Dodatkowe funkcje mogą być opracowane na życzenie klienta.