CompuMobile


CompuMobile zostało opracowane przez firmę Compumatica. Rozwiązanie to zapobiega podsłuchom, dzięki czemu można bezpiecznie przeprowadzić najbardziej poufną rozmowę telefoniczną oraz wysyłać poufne wiadomość SMS. Produkt ten współpracuje z urządzeniami działającymi w oparciu o systemy Android oraz BlackBerry.

Elementem gwarantującym bezpieczeństwo jest karta MicroSD, umieszczana w standardowym smartfonie. Zainstalowane są na niej dane konfiguracyjne oraz oprogramowanie aplikacji. Instalacja jest bardzo prosta i w ciągu kilku minut Twój smartfon będzie w stanie nawiązywać zabezpieczone połączenia oraz wysyłać bezpieczne SMS’y.
Aplikacja wykorzystuje algorytmy kryptograficzne AES 256 oraz ECDH. Karta MicroSD posiada certyfikat bezpieczeństwa EAL5.

 

Dzięki KMS (Key Management System) administrator może konfigurować karty MicroSD, tworzyć grupy użytkowników oraz decydować o tym kto może się komunikować z poszczególnymi osobami. KMS generuje klucze szyfrujące i rozsyła je do odpowiednich urządzeń.
CompuMobile korzysta ze specjalnego kodera dźwięku, pozwalającego uzyskać doskonałą jakość sygnału. Dzieki własnemu protokołowi wymiany danych CompuMobile może być wykorzystywany na całym świecie. CompuMobile wymaga połączenia WiFi, Edge, satelitarnego, UMTS lub LTE i właśnie dlatego Compumatica wprowadziła funkcję "połączenie wybudzające". Polega ona na tym, że użytkownik który nie jest połączony z serwerem VoIP otrzymuje specjalnego sms-a który daje odbiorcy możliwość połączenia się z serwerem VoIP. Połączenie wybudzające zostało zaprojektowane w celu oszczędzania baterii oraz kosztów roamingu.
Rozwiązanie CompuMobile zostało certyfikowane przez Rząd Holenderski do poziomu NL DV + NATO Restricted.