Nowa wizja komunikacji satelitarnej


Firma GATR Technologies zrewolucjonizowała dział przemysłu telekomunikacyjnego zajmujący się łącznością satelitarną, oferując ultra-przenośny system antenowy z lekką, nadmuchiwaną strukturą anteny parabolicznej pracującej w pasmach
Ku, X i C.
W porównaniu do innych rozwiązań o sztywnej konstrukcji i zbliżonej wielkości unikalny kształt anten GATR pozwala na uzyskanie wysokiej przenośności, niższe koszty eksploatacji, transportu, w połączeniu z niezawodnością w ekstremalnych warunkach i łatwością konfiguracji.

Wysoka mobilność – zestaw z anteną 1,2 m mieści się w plecaku o wadze 30 kg, natomiast antena 2,4 m umieszczona jest w zaledwie dwóch skrzyniach transportowych (waga).

Szczególną cechą jest o 50-80% mniejsza objętość i waga w odniesieniu do klasycznych anten satelitarnych o zbliżonych parametrach, co w przypadku mobilnych oddziałów znacząco zmniejsza koszty transportu.

Zestaw możne rozłożyć i uruchomić w 30 minut jedna osoba. Anteny charakteryzują się wysoką niezawodnością w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Stabilnie pracują podczas silnych wiatrów. Sprawdzają się również w ekstremalnych temperaturach od -32 do +55 °C .

Mobilne anteny firmy GATR wykorzystywane są między innymi przez Wojska Lądowe, Marynarkę, Siły Specjalne i instytucje rządowe Stanów Zjednoczonych, jak i organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą humanitarną.Pliki do pobrania